Przewiń w dół

Jak przebiega projektowanie linii produkcyjnych?

Czerwiec 7, 2021

W dzisiejszych czasach prawie każda fabryka opiera swoją produkcję na pracy maszyn i urządzeń. Automatyzacja nie tylko usprawnia proces produkcyjny, ale także przekłada się na zyski. Najważniejszą kwestią jest więc taki dobór urządzeń, które w pełni sprostają wymaganiom danej branży. Najczęściej są to całe linie produkcyjne, ponieważ to właśnie one gwarantują najbardziej efektywne działanie. Dowiedz się, jak przebiega projektowanie linii produkcyjnych?

Na linię produkcyjną składają się stanowiska, których ustawienie wyznaczane jest przez kolejność operacji technologicznych. Dzięki temu powstaje produkt finalny, który w sposób zautomatyzowany jest poddawany wszystkim niezbędnym procesom. Zastosowanie linii produkcyjnych umożliwia produkcję masową, nie dziwi więc fakt, że mają one powszechne zastosowanie niemalże we wszystkich gałęziach przemysłu.

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu oraz wytwarzaniu maszyn produkcyjnych, które następnie mogą wchodzić w skład linii produkcyjnych. Przed rozpoczęciem pracy nad maszyną staramy się poznać oczekiwania klientów. Oprócz branży istotne jest także określenie procesów produkcyjnych, a także kolejność wykonywania czynności. Należy uwzględnić również powierzchnię, jaką dysponuje klient, a także możliwości techniczne. Dopiero na tej podstawie można stworzyć wstępny projekt, który określi niezbędny sprzęt produkcyjny. Warto doprecyzować także, w jaki sposób będzie przebiegała kontrola jakości oraz jak zostaną zagospodarowane odpady z linii produkcyjnej.

Po  akceptacji projektu przez zleceniodawcę przychodzi czas na doprecyzowanie szczegółów. Kiedy są już one w pełni ustalone, można przystąpić do produkcji, którą poprzedza wizualizacja komputerowa. Nasza praca nie kończy się na etapie produkcyjnym, bowiem niezwykle ważne jest również stworzenie odpowiedniego oprogramowania, które będzie odpowiadało za prawidłową pracę maszyny. Po tym etapie otrzymujemy finalny produkt, który musi przejść jeszcze szereg testów. Jeśli przejdzie je pozytywnie, opuszcza naszą firmę i trafia do klienta, gdzie może wchodzić w skład linii produkcyjnych.

Projektowanie linii produkcyjnych wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Oprócz tego niezbędna jest także gruntowna wiedza dotycząca przebiegu procesów produkcyjnych, a także znajomość branży. Wszystko to pozwoli na stworzenie linii produkcyjnej w pełni dostosowanej do potrzeb klienta.

Wróć