Przewiń w dół

Jak przebiega proces projektowania i budowy maszyn?

Luty 12, 2021

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić taką dziedzinę przemysłu, która nie byłaby zautomatyzowana. Niemalże każda fabryka wykorzystuje liczne maszyny i linie produkcyjne, co znacznie usprawnia proces produkcyjny i przekłada się na większe zyski. Aby praca była jednak w pełni efektywna, należy zadbać o dobór maszyn, które będą w pełni odpowiadały specyfice danej branży. Jak przebiega proces projektowania i budowy maszyn?

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu oraz wytwarzaniu maszyn produkcyjnych. Solidnie wykonane urządzenia sprawiają, że cały proces staje się bardziej efektywny, a praca linii produkcyjnych szybka i precyzyjna. Do potrzeb naszych klientów podchodzimy indywidualnie, a projekty maszyn dostosowywane są do specyfiki działań firmy oraz charakterystyki linii produkcyjnej. Przed rozpoczęciem pracy nad maszyną staramy się poznać oczekiwania klientów. Na tej podstawie tworzymy wstępny projekt. Uwzględnia on zarówno specyfikę danej branży, jak i możliwości techniczne. Po akceptacji wstępnego projektu przez zleceniodawcę przychodzi czas na doprecyzowanie szczegółów. Kiedy są już one w pełni ustalone, można przystąpić do produkcji, którą poprzedza wizualizacja komputerowa.

Produkcja maszyny uwzględnia wszelkie wymagania techniczne. Jako że nasza firma CNC specjalizuje się głównie w produkcji maszyn spożywczych, wykorzystywanych m.in. w zakładach mleczarskich, przetwórstwa mięsnego i rybnego, a także cukrowniach, szczególną uwag zwracamy na dobór odpowiednich materiałów, które charakteryzują się dużą sterylnością i muszą być przeznaczone do kontaktu z żywnością. Nasza praca nie kończy się na etapie produkcyjnym, bowiem niezwykle ważne jest również stworzenie odpowiedniego oprogramowania, które będzie odpowiadało za prawidłową pracę maszyny. Po tym etapie otrzymujemy finalny produkt, który musi przejść jeszcze szereg testów. Jeśli przejdzie je pozytywnie, opuszcza naszą firmę i trafia do klienta, gdzie może być wykorzystywany do produkcji.

Wróć