Przewiń w dół

Gdzie warto wykorzystać świetliki poliwęglanowe?

Marzec 1, 2021

Stałe przebywanie w sztucznym świetle może mieć negatywny wpływ na wzrok. Niestety istnieje wiele miejsc, które nie mają dostępu do światła dziennego. Hale produkcyjne, warsztaty czy też galerie handlowe najczęściej pozbawione są okien.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być świetliki poliwęglanowe, które umożliwiają dostęp światła dziennego do pomieszczeń produkcyjnych i handlowych, a jednocześnie charakteryzują się dużą estetyką.  Gdzie warto je wykorzystać?

 

Poliwęglan, z którego zrobione są świetliki jest tworzywem sztucznym o doskonałych właściwościach termoplastycznych. Odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, dobra termoizolacja, a także doskonała przepuszczalność światła sprawiają, że z powodzeniem może zastąpić szkło. Co więcej jest od niego lżejszy, elastyczny i nie sprawia problemów związanych z konserwacją i utrzymaniem. Dzięki temu jest najlepszym materiałem do tworzenia świetlików. Dodatkową zaletą jest fakt, że płyty poliwęglanowe występują w różnych kolorach, więc z powodzeniem można je dostosować do stylistyki wnętrza, choć jednak do budowy świetlików dachowych i pasm świetlnych najczęściej stosowane są płyty bezbarwne (kryształ) oraz mleczne (opal), ponieważ sprawiają, że przepuszczane przez nie światło ma naturalny odcień.

 

Świetliki poliwęglanowe są najczęściej wykorzystywane jako oświetlenie hal produkcyjnych. Oprócz tego mają także zastosowanie chociażby w galeriach handlowych czy na poddaszach. Doskonale sprawdzą się także w warsztatach i zabudowaniach gospodarczych. Dzięki wykorzystaniu poliwęglanu są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od swoich stalowo-szklanych odpowiedników, które są cięższe i mają gorszą izolację termiczną. Ich montaż warto zaplanować zarówno przed budową nowego obiektu, jak również podczas modernizacji istniejącego budynku. Wymiana świetlików z pewnością poprawi komfort pracy i pozytywnie wpłynie na wygląd budynku.

Wróć