Przewiń w dół

Gdzie kupić części do maszyn produkcyjnych?

Styczeń 10, 2022

Sprawność maszyn produkcyjnych stosowanych ma bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe przedsiębiorstwa – jakiekolwiek usterki czy awarie potrafią znacznie spowolnić produkcję lub całkowicie ją zatrzymać, co wiąże się z kolei z poważnymi stratami. Dlatego tak ważne jest utrzymanie maszyn w odpowiednim staniem poprzez regularny serwis i wymianę zużywających się komponentów. Gdzie można je kupić? Przedstawiamy kilka z możliwości.

Oficjalne kanały dystrybucji producenta

Dla wielu przedsiębiorców to najbardziej oczywisty wybór – jeśli maszyna się psuje lub wymaga serwisu, oryginalne części do maszyn produkcyjnych są bezpiecznym rozwiązaniem problemu. Znak producenta jest świadectwem potwierdzającym jakość produktu, jego całkowitą zgodność z urządzenia. Ponadto korzystanie z oryginalnych zamienników nie koliduje z warunkami gwarancji. Istotną wadą części oryginalnych jest jednak ich wysoka cena, która przy zakupie dziesiątek egzemplarzy części może stanowić poważne obciążenie finansowe.

Rynek wtórny

Innym rozwiązaniem jest kupno części zamiennych z drugiej ręki, pochodzących na przykład z maszyn, które wyszły z użytku. Części takie są znacznie tańsze, niż nowe oryginały, a jeśli nie zostały wyeksploatowane w dużym stopniu, zapewniają sprawną pracę przez długi czas. Niemniej zakup taki jest dość ryzykowny, jak zawsze w przypadku rynku wtórnego – przed jego dokonaniem należy dokładnie upewnić się, że wybrane części są w dobrym stanie technicznym.

Zamienniki produkowane na zamówienie

Trzecią opcją jest zakup zamienników, czyli części nieoryginalnych, ale zgodnych z oryginalnym projektem. Podobnie jak części z rynku wtórnego są one tańsze, niż oryginały z tą różnicą, że są całkowicie nowe i sprawne. Czy jednak można mieć pewność co do jakości? W naszej ofercie posiadamy produkcję zamienników do dowolnych maszyn produkcyjnych – wytwarzamy je na podstawie oryginalnych rysunków technicznych lub wzorników (czyli istniejących części), a jako surowca używamy wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub metali nieżelaznych. To pozwala dać nam gwarancję, że wytwarzane przez nas zamienniki są wyrobami wysokiej jakości, które będą spełniać swoją funkcję tak samo dobrze, jak ich oryginalne pierwowzory.

Kiedy warto zdecydować się na zamienniki?

Zamienniki to dobry wybór dla przedsiębiorstwa w sytuacji, kiedy konieczna jest wymiana dużej ilości elementów. Choć koszt pojedynczej oryginalne części nie jest bardzo wysoki, to przy zakupie wielu wydatek na serwis maszyn może znacznie wzrosnąć – decydując się na zamienniki można zminimalizować koszty. Ponadto polecamy nasze zamienniki jeśli oryginalne części są trudnodostępne lub w ogóle nieobecne na rynku z powodu wycofania danego sprzętu z produkcji i sprzedaży. Z części zamiennych można również spokojnie korzystać po zakończeniu okresu gwarancji na maszyny – zastosowanie ich w czasie, gdy gwarancja jeszcze obowiązuje może przyczynić się do odmowy uznania przez producenta roszczeń gwarancyjnych.

Wróć