Przewiń w dół

Czym są ślimaki ustalające?

Luty 5, 2024

Wbrew pozorom, ślimaki ustalające to niezwykle istotne elementy wykorzystywane w procesie produkcji, których zadaniem jest kierowanie ruchem butelek w rozlewniach. Dowiedz się więcej o ich właściwościach i zastosowaniu w przemyśle.

Ślimaki ustalający - co to takiego?

Ślimaki ustalające są podstawowym elementem oprzyrządowania linii rozlewniczych. Ich głównym zadaniem jest kierowanie ruchem butelek, co pozwala na sprawny transport wewnętrzny oraz prawidłowe działanie linii produkcyjnych. Szeroki wybór ślimaków oraz ich podział na rodzaje odpowiednie do konkretnych działań pozwala na podniesienie efektywności zarządzania i organizacji na rozlewni. Produkcja ślimaków ustalających polega przede wszystkim na toczeniu, czyli obróbce powierzchni zewnętrznych komponentu. Proces ten może być realizowany przy pomocy dwóch metod – obwiedniowej lub kształtowej, a jego celem jest kształtowanie uzębienia. W trakcie obróbki wykorzystywane są odpowiednio dobrane noże oraz specjalistyczna maszyna – tokarka CNC, która zapewnia sprawną realizację.

Gdzie stosowane są ślimaki ustalające?

Ślimaki ustalające wykorzystywane są przede wszystkim w rozlewniach, gdzie odpowiadają za kierowanie ruchem butelek. Dzięki nim możliwe jest optymalne zorganizowanie linii produkcyjnych, co oznacza maksymalizację wydajności przy jednoczesnym minimalizowaniu ponoszonych kosztów. Na ich finansową wartość wpływa również fakt, że są bardzo trwałe – nie ulegają usterkom i nie wymagają szczególnie wymagającej konserwacji, by zachować swoją przydatność. Nawet jeśli dany egzemplarz zostanie uszkodzony, wyprodukowanie identycznego zamiennika nie wiąże się z dużymi kosztami. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw działających w wielu różnych branżach.

Wróć