Przewiń w dół

BLOG

Gdzie wykorzystuje się prowadnice?

Marzec 3, 2021

Przemysł podlega ciągłemu rozwojowi. Stale poszukuje się nowych rozwiązań, które przyspieszyłyby proces produkcyjny i sprawiły, że będzie on jeszcze bardziej efektywny. Zarówno duże fabryki, jak i niewielkie przedsiębiorstwa dążą do maksymalnej automatyzacji produkcji, przekłada się ona bowiem nie tylko na jakość produktów, ale też na zyski.

Niezależnie od rodzaju wykorzystywanych maszyn i urządzeń jednym z podstawowych elementów wpływających na ich sprawną pracę są prowadnice.

Prowadnice są to elementy mechanizmu, które odpowiadają za przemieszczanie części ruchomej po odpowiednim torze. Łączą w sobie bardzo prostą budowę z niezwykłą funkcjonalnością. Jako że zapewniają płynny ruch, a także dużą dokładność, mają wszechstronne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Wchodzą w skład taśm produkcyjnych oraz skomplikowanych maszyn i urządzeń, są także częścią urządzeń gospodarstwa domowego. Produkcja, przemysł budowlany czy też urządzenia medyczne to tylko niektóre z ich zastosowań. 

Nasza firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości prowadnic oraz profili z tworzyw sztucznych, które w przeciwieństwie do prowadnic wykonywanych ze stali odznaczają się niskim współczynnikiem tarcia i nie powodują nadmiernego zużywania się rolek i ogniw w łańcuchach. Wykonywane są za pomocą różnych metod obróbki, wśród których najpopularniejsze jest frezowanie CNC.

W naszej ofercie znajdują się:

  • prowadnice pod łańcuchy rolkowe,
  • prowadnice pod łańcuchy ogniwowe,
  • prowadnice pod pasy,
  • prowadnice specjalne,
  • prowadnice zakrętowe,
  • prowadnice prostobieżne,
  • profile wytłaczane,
  • oraz profile do maszyn rozlewniczych.

Prowadnice znacznie usprawniają proces produkcyjny. Ich stosunkowo niska cena w połączeniu z wszechstronnością zastosowania sprawiają, że trudno byłoby znaleźć taką gałąź przemysłu, w której nie miałyby zastosowania. Skomplikowane maszyny i urządzenia czy też rozbudowane linie produkcyjne nie działałyby bez nich tak sprawnie. Nie trzeba jednak sięgać aż tak daleko, by w pełni docenić ich działanie. Drobne sprzęt wykorzystywane w każdym domu, a nawet drzwi przesuwne swoje działanie również zawdzięczają prowadnicom. 

Wróć